Adott egy SSD (OCZ Vertex 3) Windows 7-tel,és amiben eddig használtam,és mai napig teljesen működőképes konfig,gigabye g31-m alaplap,intel e7400 proci,2GB DDR2 ram.Itt működik az SSD gond nélkül.
Viszont van egy erősebb,de AMD alapú gépem,abba szeretném áthelyezni az SSD-t,de a windows újratelepítése nélkül megoldható ez? Az izmosabb gép: ASROCK 985GM-GS3 FX lap,AMD Phenom X4 945,4GB DDR3 ram.
Már kipróbáltam egy teszt erejére,hogy átraktam az SSD-t,de amint indítanám a rendszert,kék halállal újraindul,gondolom driver hiánya miatt.Tehát az SSD-t valahogy használhatom a másik gépben újratelepítés nélkül?
Szerk.: Ja,és az SSD-t,ha úgy adódik,vissza kell majd raknom a régi gépbe,de úgy,hogy a jelenlegi rendszer még használható legyen.És hogyha fontos lehet: A gyengébb konfigban Radeon 4670 lapul,a másikban meg GT440.
Nem fogod tudni csak úgy cserélgetni a két gép között! Teljesen más chipset. Különböző buherálással - lehet - el lehet érni, hogy valamilyen szinten működjön a rendszer, de akkor ott van még az aktiválási folyamat. Nem fogják megengedni, ha OEM rendszered van.
Talán Win8-nál lenne esélyed egy mennyiségi licenccel, vagy egy le nem járt 90 napos verzióval.
Nem fogod tudni csak úgy cserélgetni a két gép között! Teljesen más chipset. Különböző buherálással - lehet - el lehet érni, hogy valamilyen szinten működjön a rendszer, de akkor ott van még az aktiválási folyamat. Nem fogják megengedni, ha OEM rendszered van.
Talán Win8-nál lenne esélyed egy mennyiségi licenccel, vagy egy le nem járt 90 napos verzióval.
Az SSD-t használhatod a másik gépen, de csak ha újratelepíted a rendszert. Szóval nem lehet csak úgy ide-oda rakosgatni egyik gépből a másikba egy olyan SSD-t vagy akár HDD-t amin a rendszer van feltelepítve, csak akkor ha mindig újratelepíted.
Elméletileg, ha a HDD vezérlő meghajtóprogramját törlöd még a régi gépen, majd az új gépen ismerteted fel, működni kellene.
Viszont, legjobb esetben is bent marad egy csomó fölösleges meghajtó program.
Ha még nem telepítettél újra:
Az új gépben a merevlemez vezérlőt állítsd át IDE módba, majd próbáld indítani a rendszert. Ha sikerül, megyünk tovább AHCI irányba.
Nyugodtan használ a másik gépben is. A w7 már nem XP. Szimplán túléli még a komolyabb hardverváltozást is. Akár Nvidia chipsetről nyugodtan áttérhetsz Intel vagy AMD chipsetes alaplapra is. És igaz ez a többi hardverre is.
a merevlemez vezérlőt állítsd át IDE módba
Most nézem, hogy egy GB és egy AShrock párharc van. A GB lazábban, vagy inkább jobban kezeli az AHCI-t.
A GB lazábban, vagy inkább jobban kezeli az AHCI-t.
Mivel ICH7 a déli híd, az AHCI-t sehogyan sem kezeli. IDE módban használta az SSD-t, telepítette az oprendszert. Ezért az MSAHCI támogatást a telepítő nem kapcsolta be.
lorenzen:
Akkor nem tud magához térni, ha a két gépben eltérő a SATA beállított módja.
Lásd a fentit. Ha a PCIIDE és az MSAHCI is engedélyezett a rendszerleíróban, egyik mód sem akadály az induláshoz.
Minden gépcsere után felesleges terhelést kapna az SSD
Miért? Csak azokat a drivereket tölti be az SSD-ről, melyekhez aktív hardver található. A fantom eszközökét nem tölti be.
Helló mesterek! Az IDE-s dolgot majd megpróbálom a mai nap folyamán,addig is,mi lenne,ha a GB-os gépen,amiben most is van az SSD,kivenném a windows hiba esetén automatikus újraindítást? Vagy nem lenne köze a dolgokhoz?Mert ugye azt csinálja,hogy odáig megvagyunk,hogy windows indítása,logo,meg minden,de amint bejönne az asztal,eldobja kékhalállal,de olyan gyorsan újraindul,hogy nem tudom leolvasni a hibaüzenetet...
Viszont az eseménynaplóban találtam bejegyzést az újraindulásról a rengeteg APPCRASH között
"Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected."
Kipróbáltam,nem jött be. alapból IDE módban volt a SATA controller a BIOS-ba.Átállítottam AHCI-ra,nem volt változás.Kezdem feladni,de mindenkinek köszönöm a próbálkozást
Írtam ugye,hogy kiveszem a pipát az auto újraindításnál,megtörtént,nem is indul újra,látom a bluescreen szövegét,le is fényképeztem,ha saját gépnél leszek,feltöltöm ide,bár szerintem sokminden újat nem fogunk megtudni belőle,de hátha.
12.1.15ABAR - AHCI Base Address Register (SATA–D31:F2)................................ 497
12.1.15.1Non AHCI Capable (Intel® ICH7 Feature Supported Components Only).................................................................. 497
12.1.15.2AHCI Capable (Intel® ICH7R, ICH7DH, and Mobile Only).............. 498
A "sima" ICH7 non AHCI.
csekito:
Hardverhiba is lehet az új gépen. Legalább egy tesztre telepíts az új gépen az SSD-n másik partícióra (vagy másik tárolóeszközre) egy friss Windows példányt, a legfrontosabb hardver driverekkel.
Ha a friss Windows elindul és működik, egyetlen problémaforrás maradt: az eltérő processzor.
Pedig a STOP 0000007B a tárolóvezérlő hiányára szokott utalni.
A régi alaplapon elindítva az eredeti WIN7 rendszert, az Eszközkezelőben mi jelenik meg az IDE/ATAPI vezérlőkben? Csatolj képet.
Hihetetlen,de működik,király vagy!!! hatalmas köszönet! A pontozást kissé elhamarkodtam,ha netangel olvassa ezt,akkor a pontot kb80a-nak jóváírni! Köszönöm!
Még telepítem a videokártyát,meg ilyenek,és igenis lehet "csak úgy" cserélgetni két gép között egy SSD-t.
Egy kis bónusz.
Most már az SSD-t a régi gépbe kötve, a
Szabványos kétcsatornás PCI IDE-vezérlő
t visszacserélheted az Inteles társára. Az új gépen az eszköz egy új példánya üzemel.
Ezen felül; érdemes az MSAHCI szolgáltatást engedélyezni: leírás.
Ha ez megvan, az új lapon a BIOSban a SATA vezérlőt átrakhatod AHCI módba, melyet követően telepíthető az AMD SATA Driver: AMD Chipset Drivers a csomag neve.