Sziasztok!
Tegnapi nap frissítettem a legutóbbi windows frissítésre(április 12.), valamiért megakadt a telepítés és feljött egy kék ablak, hogy automatikus javítás nem tudta megjavítani a gépet, indítsam újra. Többszöri újraindítás után sem sikerült elindulni, speciális beállításoknál próbáltam újratelepíteni a windowst, de mivel a telepítés során újra kell induljon, ezért az sem sikerült, megint belekerült a loopba… Rendszervisszaállításnál is hibát ír. Próbáltam parancssorokat, de semmi. Ami még érdekes volt, hogy megpróbáltam a hddre telepíteni a Windowst és onnan bootolni és elérni az ssd-t, de amikor a hddről bootol, akkor is ugyanúgy bekerült a loopba, amikor pedig kivettem az ssdt akkor elindult,de nem tudtam hozzáférni az ssdhez. Valakinek van valami megoldása, mert eléggé kétségbe vagyok esve köszönöm
Szia, nekem rendben feljött a frissítés. Viszont ha az SSD rendben van, a Hard Disc Sentinel programmal leellenőrizheted, lehetséges, valami program kavarta meg a gépet, amit a javítás sem tudott megoldani. Lehet akár játék is, vagy ha ez a program kalóz telepítés, vagy ha a Windows aktiválása nem szabályos, KMS- akkor ezek fennállhatnak.
A telepítésre az SSD pont elég, nem kell kombinálni. Ha telepítesz, csak az SSD lehet a gépben. Egyébként jelenleg elég sok gyenge noname SSD is létezik olcsón amik megadják magukat, ezért is kell lehetőleg márkásabbat venni Apacher, Silicon Power például.
Samsung 970 evo ssdm van, 4 hónapja van benne a gépben, a hdd működik rendesen, amint berakom az ssd-t az azon lévő windows generálja a loopot, csak azt nem értem, ha be van állítva, hogy hddről induljon, akkor miért zavar bele az ssd windows hibája? Egyébként laptopom van.
Hogy tudom ezt a programot feltelepíteni ha nem indul el?
tehát hdd-re felmegy, oda frissül is?
Ha benn van az ssd akkor megáll? Így nyilván az ssd-vel van a gond - 4 hónapos --> kvázi garanciás --> irány vissza/szerviz
Akkor ki kell venni az SSD-t, a HDD-t is kiiktatni. Majd egy PC-be tenni, ahol az aomei partition assistant programmal törlöd, és NTFS partíciót teszel rá, és vissza a laptopba.
Majd egy MS oldalról pendrive-ra készült telepítővel újra telepíted. Ha tudod UEFI módban, ekkor az SSD-t az aomeivel GPT-re konvertálni. Ha a régi módszert alkalmazod, akkor MBR -re megy a konvertálás, illetve alapból mindig ez jön, GPT-re akkor kell ha UEFI telepítést végzel.
Szvsz. rakd be az ssd-t majd boot pen--csökkentett mód a boot után, majd javítás. Ha kell akkor rakd újra a rendszert.
Használd a ventoy programot a telepítéshez. Az biztosan fog boot és tuti telepítésed lesz. Az nem fog javítást futtatni az ssd-n.
Amint nézem a laptopod alaplapján és a CPU-ban sincs TPM támogatás. (Lenovo Legion Y530 15 inch)
Az Intel® Core™ i5-8300H Processorban és az Intel® Core™ i7-8750H Processorban nincs TPM támogatás! (A laptop gyári specifikációja szerint ezzel a két CPU valamelyikével van szerelve a laptop.)
Ha, és amennyiben ez az állítás megáll, akkor a laptopra telepített W11, mókolt W11!
Innentől fogva nincs miről beszélgetni!
A két Intel CPU nem tartalmaz diszkrét TPM-et! Az i5-8300H, és az I7-8750H sem! (Intel ARK oldalai.)
Az alaplap specifikációja szerint azon sincs TPM modul...
Nem tudom hol az ellentmondás.
Ellentmondás akkor lenne, ha kifejezetten írná, hogy nincs. Ha csak nincs feltüntetve ( sok régebbi lapnál ez így van, mert nem volt érdekes paraméter), akkor az max csak hiány.
szerintem ez csak egy egyszerűsítés... máshol mindenhol azt írják, hogy van, csak nincs bekapcsolva. De nem is életszerű, hogy nincs benne. Ez a gép nem túl régi, legfeljebb 5 éves széria.
Nagyon egyszerűen megoldhatod a problémádat, mivel a géped gyárilag
vagy Windows 10-el (előre telepítve) vagy anélkül érkezett, így neked is
azt az állapotot kellene visszaállítanod, tehát tedd rá vissza azt az operációs rendszert
ami a gép forgalomba hozásakor/megjelenéskor elérhető volt.
A Windows Update majd ellenőrzi és ha alkalmasnak találja a gépedet a Windows 11
futtatására azt úgy is jelezni fogja a gépház Windows update megfelelő helyén.
Minden más megoldást erősen kerülni ajánlott, nem véletlenül húzták meg
a Windows 11 esetében a minimális ajánlást, rátelepíthető bármilyen gépre,
de semmi értelme nincs, ha nem támogatott, csak a kellemetlenségek hada vár rád.
(az hogy eddig úgy ahogy működött az sem számít)