Sziasztok!
Külön teszem fel kérdésemet, mert a többi hasonlótól azért eltérő a probléma.
Kb. 2-3 hónapja egyre gyakrabban fordult elő, hogy XP boot közben egyszer-egyszer előlről kezdte. A jelenség egyre gyakoribbá vált, de a win stabil volt.
Utóbbi 2 hétben már 4-5x is újraindult, mire bejött és utóbb már a betöltött Windows is kék halállal leállt (IRQL_NOT LESS..., PAGE FAULT... stb
hivatkozott fájlok: win32k.sys, nv4.displ.dll (VGA fájl) de egyéb is volt és sima STOP is.)
Megelégeltem, újratelepítettem az XP-t, de csak valamivel lett stabilabb, ha végre betöltött, akkor már egész nap stabilan és hibátlanul ment!!! De másnap bekapcsolva alig akart bootolni. 3 nap alatt ismét romba dőlt.
Lehúztam mindent, amit lehet - egyedül a C: vinyót nem mellőztem még, mindig ugyanaz, csökkentett módban is.
Tegnap megint újratelepítettem, (partíciótörlés, format)
Eredmény: stabil, gyors, hibátlan, telepítgetések után többszöri újraindításoknál sincs semmi gond, egyből bootol, egész addig, míg másnap be nem kapcsolom és kezdődik elölről... "Álltában megromlik?"
Egész pontosan: 2-3-szor boot közben újraindul, ha végre bebootol, a Windows betöltés után nemsokkal "magától" újraindul - lemezkonzisztenciát ellenőriz farigcsál, rövidít sérült dolgokon és az így betöltött Windows teljesen hibátlanul megy (erről írok most is) - de csak míg le nem állítom egy napra!!!
BIOS elég régi, elem le volt merülve, kicseréltem, semmi nem javult, Windows telepítése közben soha nincs hiba! (memória jó?)
HDSentimel-lel: renszervinyó: Samsung 80 GB FAT32 kondi: 76% hő: 29°C 16 hibás szektor - nem kattog, terhelésre sincs semmi gond.
Ha vennék egy vadiúj vinyót és arra tenném a wint, lehet jó lenne, de ha nem, vagy nem csak... akkor pénzkidobás, mert akkor inkább vennék egy új gépet, ha nincs más megoldás (ez egy P4). Szerintetek mivel van a hiba?
BIOS-t merjem frissíteni? Érdemes? Előre köszönöm.
Pontosan.
A táp és az alaplap cserére szorul.
Ebben a sorrenben ejtsd meg a cserét.
Ha az új táppal megy a mostani géped, kaptál haladékot. Ha nem, cserélned kell az alaplapot is a processzorral, memóriával.
Ma: 3 lépcsőban kapcsolt be :)és boot közben nincs hiba,
1. asztal bejön: kék halál: a windows subsystem váratlanul félbeszakadt -
2. újraindulás, asztal bejön: újabb kék halál: IRQL_NOT_LESSES...
3. újraind., végre konzisztenciát ellenőríz, bejön és jó.
Bajban lehetsz. Egy ismerősömnek ugyanilyen alaplapja van, magam által telepített rendszerrel. Az is rendszeresen elvérzik. Egy mélyteszt során kiderült az alaplap haldoklik.
Vélhetőleg a tied is.
Utolsó tesztként a videokártyát vedd ki és az integrálttal indítsd el a gépet.
Új drivert tettem fel a GeForce FX 5500-hez (eddig a gyári lemezről volt), csak a gép ma már nem hajlandó elromlani, ahhoz ki kell kapcsolnom pár órára, hogy kihűljön.
Ha megint gond lesz, csinálom sorban amit írtatok. Köszönöm.
Az egész gép mindennel együtt kb. 5 éve lett összerakatva (az alaplapot garanciálisan 3x cserélték az integrált hangkártyából többször "kiment" az egyik csatorna hangfelvételkor, más hiba nem volt vele).
A video biosom is régi (2004?)
Táp:
FORTRON/SOURCE Model No: FSP200-60GTW
Bele is néztem, felfúvódást nem láttam.
új NVIDIA GeForce driverrel sem jó:
A gép 10 percre volt áramtalanítva, tökéletesen ugyan az zajlott le indításkor, mint a fent, 3 pontban írt dolog, csak most nem talált hibát a konzisztencia.
Az FSP jó márka. A 200W elméletileg elég kell legyen a gépednek. Biztonság kedvéért próbáld ki egy 300Wattos táppal is.
Az nVidia kártyát vedd ki, az integrált (SIS) videokártyával is teszteld a rendszert.
Szia,
Ha a winyón a hibás szektorokból legalább 1 olyan helyen van, ahol a windowsod fontos fájljai vannak, könnyen ez a problem állhat elő! A winyó végére csinálj egy elsődleges particiót és telepítsd oda a windówst. ha így stabil lesz, egyértelmű a helyzet...
Sok sikert!
Ugyan is a Windows tradicionálisan az első kompatibilis kötetre teszi a rendszerinduláshoz elengedhetetlen fájlokat. Ebből következik, hogy ha egy ilyen rendszerfájl került hibás szektorba akkor az ismét oda kerül (-het).
Illetve a memóriavezérlő, vagy a memória hibája is okozhat rendszertelen újraindulásokat. Vagy akár a lapozófájl hibája is, ami adott esetben memória hibára vezethető vissza.
Vagy esetleg a merevlemez tápellátási gondja is okozhat hasonló jelenséget.
szael:
1. Kellene egy HDD S.M.A.R.T. riport.
2. Ellenőrizd a táp és adatkábelek állapotát. Ha tudod és van cseredarab, akkor cseréld.
3. Csinálj egy Memtest86-al memória ellenőrzést.
4. Kapcsold ki a Windows rendszerhiba esetén az automatikus újraindulás lehetőséget.
sajátgép>> tulajdonságok>> speciális>> indítás és helyreállítás>> "Automatikus újraindulás" elől vedd ki a pipát.
Most már remélhetőleg lesz kékhalál és a STOP kódot ide bemásolva többet mondhatunk. Vagy indulás közben nyomkodd az F8-at és válaszd a rendszerhiba utáni automatikus újraindulás tiltását.
szerk.:
Most nézem :)
volt már Stop kódod ami a lapozófájl hibájára utal.
Indulj el a memória hiba irányába, illetve a hdd SMART is fontos volna. Ha a hdd sentinelt telepíted, abban a S.M.A.R.T.-ot meg tudod nézni és a lemezt is tudod ellenőrizni.
16 hibás szektor
Ez szerintem egyértelmű... Itt BIOS frissítés, meg drivercsere nem jelent megoldást. Ha a hibás területek egy helyre esnek, akkor azt egy formázatlan nem particionált résszel ki kell takarni és csak ezután szabad az OS-t újratelepíteni. Ha a hibák megjelennek az újraparticionált területeken is, akkor ez a hdd kukaérett.
Szia, Memtestet már csináltam, igaz Windows alól indítottam, nem talált hibát, de ha memória hiba lenne bármikor, akár telepítés közben is kellene hibáznia?
Boot közben most sem volt gond: a rendszer annyiban stabil: mindig tudom, hogy a 3. újraindulás után nem lesz gond
Egy észrevétel: amikor még hibásan tölt be a Win., a Feladatkezelőben majdnem minden folyamat csupa NAGYBETŰVEL szerepel Ez miért van? (+ issas helyett LSASS) Explorer.exe és drwstn32.exe hibával leáll utána fagyásközeli állapot.
Az adatkábeleket már cserélgettem (van 3 db). Lapozófájl törlés és újra létrehozást is csináltam, bár nem tudom, mit old meg.
Válaszod bátorít azirányba, hogy egy új vinyóra tegyem az OP-t.
Az az egy, amit vennék, mert az esetleg egy új gépbe is jó lehet.
Sajnos a tápot nem tudom leellenőrizni.
Felesleges szórakozni vele.Először próbálj egy másik tápot mert a hiba leírása alapján az lesz.Tudni kell,hogy windows betöltéskor nagyobb terhelést kap a táp mert akkor kezdi el felvenni a teljesítményt.Kétlem,hogy videokártya lenne.Esetleg még egy proci hőmérsékletre ránézhetnél.A tápot nézegetheted de azzal nem tudsz meg semmit.Teszter vagy ha nincs akkor csere egy másikra és próbáld meg elindítani.
Nem a vinyó miatt van, ma rátettem az XP-t egy másikra a településig semmi gond, de az első beavatkozásnál (hangkártya gyári drivere cd-ről - alaplapi ac97 cmedia)
telepítésekor újraindult. Marad az alaplap és a táp, (meg a memória?)
Ebből új gép lesz, hisz ha elviszem hibafelderítésre, az is pénzbe kerülne és 50 ezerért új használt gépet kapok, ami jobb, mint a mostani.
Pontosan.
A táp és az alaplap cserére szorul.
Ebben a sorrenben ejtsd meg a cserét.
Ha az új táppal megy a mostani géped, kaptál haladékot. Ha nem, cserélned kell az alaplapot is a processzorral, memóriával.
Egy tápot még vehetek 600 ft-ért, de ha az sem segít, új gép lesz.
Az nem ronthatta el a tápot, hogy évek óta minden este lekapcsolom a 220-ról a saját kis kapcsolójával? (Szikra, ilyesmi) És hogy miért? Lehet, nincs értelme, de anno kitaláltam, hogy ha jönne egy áramlöket, ne jusson be a gépbe...)
600 Ft-ért ne vegyél tápot->csak tovább ronthatod vele a gépedet.
Vegyél újat, minőségit.
Ha a mostani géped nem megy az új táppal, a tápot átviheted az új gépbe.
Az nem ronthatta el a tápot
Semmi nem rontotta el. Legfeljebb kevés lehet a leadott teljesítménye. Pontos adat akkor lehet, ha az új tápot beteszed és a gépet egy fogyasztásmérős dugaljra dugod: ha a mérő 200W közeli értéket vagy többet mutat, a régi táp teljesítménye kevés volt. Ha kevesebbet, az alaplap haldoklik.
Holnap kapok egy 400 W tápot tesztelésre. Jónak kellene lennie bele? Vagy túl erős?
Ha a táp a hiba oka, akkor valamitől csak romlania kellett, mert a gép ezzel megy évek óta, és a hiba egyre erősödve jelentkezett de csak 4-6 hete.
Szokott még egy olyan hiba is lenni, hogy bekapcsolás után "nem kap jelet" a monitor, csipogás sincs és csak a 220 V elvételével lehet kikapcsolni a gépet. (ez sosem ismétlődött még egymás után)
Ez utalhat valamire?
Nos, a másik táppal is hasonló a helyzet, ami extra benne, csak a bagó-szag... Feladom, megvárom a januárt és új gép. Azért kíváncsi lennék, mi a hiba, de már egész biztos, hogy az alaplap.
(a másik táp: Switching Power Supply 450 W ATX)
Új dolgot vettem észre: a CPU-hűtőt levettem, meg visszatettem. A jobb fényben észre vettem, hogy 3 barna kondi kissé púpos, sőt ahol a CPU-hűtő tápellátása kijön az alaplapból, az a mellett lévő kondiból mintha valami szivárgás lenne odaszáradva. Azért azt hiszem, nem állok neki a forrasztópákával...
Van értelme kiforrasztanom a kondit és egy másikat betenni, vagy azon nyomban tönkre megy az alaplap, amint hozzáér a csehszlovák forrasztópákám az áramkörhöz?