Jó kérdés..Több laptopom közül csak ezen az egyen tapasztaltam eddig.Most vettem használtam ,mindent ellenőriztem rajta ,egyedül ez a felpörgés volt szokatlan.
Más energiagazdálkodási séma van beállítva rajta mint a többi gépeden. A fordulatszám automatikus szabályozásra van állítva és a terhelés függvényében kerül változtatásra.
Nem tudom ,hogyan lehet a kettőt összehangolni.Programon belül lehet energia gazdálkodási sémát állítani, vagy bioszban kell a ventilátort beállítani,amihez sajnos szintén nem értek .
Kicsit terhelődik a processzor, és beindul a hűtés. Utána meg leáll. Alternatíva lehetne, ritkábban - hosszabban és hangosabban hűteni a gép belsejét. Szerintem ez sem jobb megoldás.
A küszöb feszültségről az iskolában hallottam utoljára ,ennek a beállítása szakértelmet igényel.Ebből az aspektusból ,már nem igazán zavar ez a probléma. Ha lenne egy egyszerűbb lehetőség a beállításra ,azt is szívesen kipróbálnám.Köszönöm a válaszokat!
A problémád nem valószínű, hogy beállítási gond lenne. Ha gyakran, szinte egymást követően gyorsul/lassul a ventillátor az nagy valószínűséggel processzor hűtési probléma, amitől kicsi lett a rendszer hiszterézise: Kisebb terhelésnél is elkezd melegedni a processzor a gyenge hűtés okán, majd a meghúzott ventillátor viszonylag gyorsan visszahűt. Aztán minden előröl.
A megoldás a hűtő alapos kitakarítása- esetleg újrapasztázással egybekötve- lehet.
Vedd alapul, hogy betöltés előtt -míg nincs szabályzás- teljes fordulton dolgozik, majd utána szabályzáskor leveszi...
(Természetes.)
Fordított esetben rosszabb lenne - nem is lenne logikus a processor védelmét tekintve.
A ventilátor szabályozó küszöbfeszültségén kellene állítani,
Ágyúra verébbel
Ööööö, verébre ágyúval?
Ekkor még nem lehet meleg a CPU. Induláskor..
Nem mert meleg. A teljesítménynövekedésre ugyan úgy reagál, mit a hőmérséklet növekedésre. A bekapcsolás a szabályozás szempontjából egy hirtelen teljesítményugrás, ezért felpörgeti a ventilátorokat.
Ratt0815:
Ha laptop, akkor kevés beállítást tudsz a BIOS-ban eszközölni. De igazából nem is kell itt matatni.
Ha eltérőek a laptopokon az OS-ek, akkor hasonló beállítások mellett is más-más eredményt fogsz kapni. Illetve azonos OS esetén is kicsi az esély a teljes szinkronra.
Írd be a futtatásba (Win+R billentyű együttes lenyomása), hogy
powercfg.cpl
Ezután Windows változattól függetlenül elindul az energiagazdálkodási lehetőségek vezérlőpult elem. Ebben tudod megadni, hogy mikor mi történjen a géppel. Kiválasztod az egyik gépedet alapnak és ahhoz állítod az összes többi gép sémáját is.
De mint írtam, nem fognak ugyan úgy viselkedni ennek hatására sem. Más a gépek belső világa. Egyikben több, másikban kevésebb por van. Más a hardver is. Az egyik jobban, a másik kevésbé melegszik. Mások a hűtési pontok állapota és az alkalmazott hűtési eszközök is eltérhetnek. A futtatott alkalmazások is teljesen másként terhelik le a rendszereket.
Rengeteg olyan faktor van amit nem tudsz kiküszöbölni és ami miatt nem lehet teljes az összhang.